Seminaria transmitowane do Internetu z możliwością zadawania pytań tekstowych

 

Seminaria odbywające się w salach wyposażonych w system wideokonferencyjny mogą być przesyłane na żywo do Internetu. Transmitować do Internetu można zarówno poprzez YouTube, jak i Facebook.

 

Seminaria są interaktywne. Nie tylko uczestnicy obecni w sali mogą zadawać pytania prelegentowi – także osoby śledzące transmisję w Internecie mogą brać udział w dyskusji poprzez czat.

Seminaria w takiej formie można nazwać z angielska „Internet-extended seminars”.
 
Oto jeden z przykładów seminariów transmitowanych na żywo do Internetu przez YouTube „Flipped  assessment – an alternative to the traditional university exam” profesora Arilda Raaheim z Uniwersytetu w Bergen.

 

Było to „Internet-extended seminar” odbywające się w ramach Education Innovation Working Group uniwersytetów Grupy Coimbra.

Gdy chodzi o transmisję do Internetu, może ona być publiczna, tzn. widoczna dla wszystkich użytkowników YouTube (oraz widoczna w wyszukiwarkach) albo niepubliczna, tzn. widoczna tylko dla osób, które otrzymały link do transmisji. Z kolei ciekawym przykładem ilustrującym transmisję do Internetu za pośrednictwem Facebook Live była debata „On the Future of Europe”, organizowana wspólnie przez Wydział Stosunków Międzynarodowych i Politycznych oraz Financial Times:

 

Z informacji uzyskanych od Financial Times wynika, że w debacie uczestniczyło na żywo ponad pół tysiąca osób, a już pierwszego dnia liczba odsłon przekroczyła 32 tysiące.

 

  • Deklaracja dostępności