Transmisje na żywo

transmitowanie zajęć

System wideokonferencyjny dysponuje funkcją prowadzenia transmisji na żywo do popularnych platform, takich jak YouTube i Facebook (możliwe są też inne, pod warunkiem obsługi protokołu RTMP). 

Transmisje mogą być oglądane przez tysiące ludzi na świecie. Wystarczy dostarczyć im link do transmisji, a w przypadku transmisji przez YouTube odbiorcy nie muszą mieć nawet konta ani się logować (w przypadku Facebooka konto jest potrzebne).  

Transmisja na żywo różni się od normalnych spotkań wideokonferencyjnych tym, że ograniczona jest interakcja, tzn. przekaz następuje w jedną stronę, bez możliwości zadawania pytań głosowych przez uczestników. Można jednak umożliwić odbiorcom zadawanie pytań na czacie tekstowym lub alternatywnym kanałem (np. mailowym, który jest obsługiwany przez moderatora wybierającego pytania). 

Dodatkowo transmisje są automatycznie nagrywane, dzięki czemu mogą być oglądane przez osoby dołączające później lub chcące je obejrzeć w innym czasie. Oczywiście nagrywanie transmisji można wyłączyć

Podobnie jak w przypadku nagrań, transmisje mogą być zastosowane do nadawania na żywo:  

  • wykładu stacjonarnego, gdzie zarówno prowadzący jak i odbiorcy przebywają w sali (jest to transmisja tego co się dzieje w sali, bez prowadzenia wideokonferencji), 
  • wykładu hybrydowego, gdzie część osób znajduje się w sali, część łączy się zdalnie, 
  • wykładu zdalnego w jednej z dwóch wersji – prowadzący przebywa w sali, a odbiorcy zdalnie, albo odbiorcy przebywają w sali, prowadzący jest zdalnie. 

  • Deklaracja dostępności