Kategorie
Aktualności

Wideo w dydaktyce

Szkolenie w siedzibie CZN, 15 marca 2023 godz. 12:00-14:00


Zajęcia przeznaczone są dla osób, które chciałyby rozwinąć swój warsztat dydaktyczny w kierunku tworzenia treści wideo, jak również dla osób planujących zakup sprzętu wideo dla swojej jednostki. Zapraszamy zarówno pracowników dydaktycznych, jak i administracyjno-technicznych. W przypadku, gdyby zainteresowanie przekroczyło limit miejsc, zorganizujemy dodatkowe zajęcia w innych terminach. 


Podczas zajęć zaprezentujemy możliwości zastosowania wideo w dydaktyce, począwszy od prostych nagrań treści wykładowej, przez zajęcia synchroniczne (Teams, Zoom, Webex) po wielokamerowe transmisje na żywo. Pokażemy, jaki sprzęt i oprogramowanie jest potrzebne do różnych zastosowań. Omówimy zarówno rozwiązania budżetowe, jak i bardziej zaawansowane. Wskażemy, jakie narzędzia do tworzenia treści są dostępne dla pracowników UJ.  
W ramach dwugodzinnych zajęć skupimy się na możliwościach i metodach, natomiast szczegółowe kwestie techniczne zostaną poruszone podczas dalszych szkoleń dla osób zainteresowanych konkretnymi umiejętnościami. Szkolenia będą obejmować m.in. montaż nagrań, produkcja na żywo i zaawansowaną pracę z kamerami.

Prowadzący: Andrzej Filip, Wojciech Pudło, Dominik Zwiech (Centrum Zdalnego Nauczania)

Termin: 15 marca (środa), godz. 12:00-14:00
Tryb spotkania: stacjonarnie
Miejsce: Centrum Zdalnego Nauczania, Rynek Główny 8, I piętro
Grupa docelowa: nauczyciele akademiccy, pracownicy administracyjni, personel techniczny

  • Deklaracja dostępności